Dla firm - PITy Płatnik

Jesteś pracodawcą? Zatrudniałeś choćby jednego pracownika w 2014 roku? A może masz ich więcej niż pięciu?
Twoje obowiązki jako płatnik różnią się w zależności od tego, czy zatrudniasz więcej niż 5 podatników, czy też masz mniejszą firmę.
W przypadku zatrudniania w 2014 r. więcej niż pięć osób, musisz wysyłać deklaracje i informacje: PIT-11, PIT-8C, PIT-R, PIT8AR, PIT-4R, PIT-40 do urzędu skarbowego w formie elektronicznej. Nie masz obecnie możliwości, tak jak było to w latach ubiegłych, przekazać formularzy papierowych. Osobiście wydrukowane informacje PIT-11, PIT-40, PIT-8C możesz wysłać jedynie zatrudnionym, do urzędu wyślesz je natomiast zawsze elektronicznie.

Zatrudniając natomiast do pięciu osób, masz możliwość, by deklaracje i informacje podatkowe wysyłać do urzędu skarbowego również w formie papierowej. Jeżeli jednak zdecydujesz się na wysyłkę papierową pamiętaj, że terminem ich przekazania będzie zawsze koniec stycznia (do tej pory druki papierowe PIT-11, PIT8C, PIT-40, PIT-R płatnicy mogli przekazywać do końca lutego). Jeżeli tak jak w roku 2015, ostatni dzień stycznia przypada w sobotę lub inny dzień wolny, to termin przekazania druków z upływem stycznia przesuwa się na 2 lutego 2015 r.

Informacje dla podatników, nawet jeśli zatrudniasz mniej niż 5 osób, przekazujesz w dowolnej formie (elektronicznej lub drukowanej) i w terminie standardowym (czyli do końca stycznia - PIT-4R, PIT-8AR, a pozostałe do końca lutego).

Pozostaję płatnikiem dla 6 i więcej podatników
składam druki do urzędu skarbowego przez internet, w takich terminach, jak dotychczas (2 lutego 2015 r., 2 marca 2015 r.)
przekazuję druki podatnikowi mogę przez internet, mogę również w wersji papierowej, w takich terminach jak dotychczas (2 marca 2015 r.)

Zatem do 2 lutego 2015 r. (termin to koniec stycznia, lecz ostatni dzień stycznia przypada w sobotę) masz obowiązek złożyć deklarację PIT-4R, PIT-8AR rozliczającą pobrane i zapłacone zaliczki PIT (jesli zatrudniasz ponad 5 osób, wysyłki dokonaj zawsze elektronicznie).

Termin złożenia PIT-11, PIT-8C, PIT-40, PITR do urzędu skarbowego zależy od ilości zatrudnianych osób oraz formy złożenia druku. Jeżeli zatrudniający wyśle druki przez internet, to termin ich złożenia mija 2 marca 2015 r.

Więcej informacji znajdziesz w poradnikach: PIT-11PIT-4R. Polecamy broszurę do deklaracji PIT-11 opis pól druku oraz bazę odpowiedzi (FAQ) na pytania o formularz PIT-11. W formie elektronicznej zobowiązany jesteś wysyłać druki również w przypadku gdy jesteś biurem rachunkowym. Nie ma wówczas znaczenia, czy rozliczasz więcej czy mniej niż 5 osób.
Czytaj o nowych obowiązkach Płatników PIT od 2015 r. - powyżej 5 pracowników wysyłka tylko w formie e-deklaracji!

W programie e-pity 3 e-Deklaracje z sekcji dla firm rozliczysz za darmo!

Jeżeli wykorzystasz 3 darmowe PITy, możesz dokupić pakiet 10, 20 lub 50 deklaracji od 1 zł/pit. 
Wybierz pakiet dopasowany do Twoich potrzeb - cennik >.

Dostępna jest także Wersja bez limitu dedykowana dla firm zatrudniających ponad 50 pracowników oraz dla biur rachunkowych, kancelarii oraz doradców podatkowych, którzy usługowo wypełniają PITy roczne. Wersja nie posiada żadnych ograniczeń ilości wypełnianych PIT-ów, ani wskazania OPP przy odliczaniu 1%.

Kupując pakiet lub Wersję bez limitu możesz wypełniać i wysyłać e-deklaracje wszystkich obecnie obowiązujących e-pitów: PIT-4R, PIT-8AR, PIT-8C, PIT-11, PIT-14, PIT-16, 16A i 16Z, PIT-23, PIT-40, PIT-R.

W programie e-pity dla PIT-11/8C/40 możliwa jest także wysyłka e-Deklaracji poprzez Uniwersalną Bramkę Dokumentów (UBD), jej zaletę jest szybsza wysyłka danych, (wszystkie wybrane deklaracje są wysyłane w jednej skompresowanej paczce) oraz odbiór jednego, zbiorczego UPO.

Jeżeli wystawiasz bardzo duże ilości deklaracji, chciałbyś dokonać importu danych z innych aplikacji niż robi to standardowo program e-pity, lub korzystać z mechanizmów obsługujących wysyłkę do systemu e-deklaracje.gov.pl zapoznaj się z dokumentacją e-pity API.

Zobacz krótki film jak sprawnie możesz wystawić i wysłać PIT-11.

Do programu e-pity automatycznie wczytasz dane osobowe z programu Płatnik ZUS, e-deklaracje, CDN Optima i Druki IPS lub poprzez prosty plik XML zaimportujesz dane ze swojego systemu kadrowo-płacowego. Wśród naszych Klientów są firmy, które przygotowują rozliczenie PIT-11 dla ponad 5000 pracowników.
Bezpiecznie i łatwo wyślesz deklaracje do systemu e-deklaracje.gov.pl oraz zapiszesz wszystkie deklaracje w wybranym katalogu jako PDF z możliwością podpisu elektronicznego. W programie e-pity śledzisz kolejne etapy komunikacji z serwerami Ministerstwa Finansów aż do automatycznego odbioru UPO. W przypadku dużej liczby deklaracji możliwe jest wysyłanie paczek formularzy.
Możesz również wysłać za pomocą poczty e-mail deklaracje i dane do wypełnienia PIT-ów Rocznych w postaci zaszyfrowanej do pracowników. Każdy z Twoich pracowników po wczytaniu tak przekazanych danych może jedynie dopisać ulgi podatkowe, z jakich korzysta i w 5 minut ma gotowy swój PIT-37!

Czy wysyłanie PIT-11 e-mail jest zgodne z przepisami?

Podatnicy mają wątpliwości, czy PIT-11 dla pracownika lub zleceniobiorcy może zostać doręczony mu mailem, czy też dozwolona jest wyłącznie forma standardowa doręczeń?
Odpowiedź na postawione pytanie zawiera się w odróżnianiu doręczeń na rzecz podmiotów prawa publicznego od doręczeń pomiędzy obywatelami, nawet jeśli doręczenie dotyczy informacji podatkowej. Szczególne formy dotyczą bowiem wyłącznie podmiotu prawa publicznego. Przepisy takie mówią o przekazywaniu informacji PIT-11 za pomocą środków komunikacji elektronicznej, ich podpisywania, poświadczenia ich odbioru przez Organ podatkowy, a nie przez pracownika (Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, 7.07.2011 r., sygn. akt IBPBII/1/415-388/11/MK).
Stąd w przepisach prawa nie można doszukać się przeszkód w uznaniu, że przekazanie deklaracji podatnikowi przez płatnika może nastąpić za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w sytuacji gdy wiadomość jest przesyłana w formie wiadomości elektronicznej z podpisem elektronicznym na adres podatnika (pracownika podanym w tym celu), pod warunkiem że zachowano wzór deklaracji (WSA w Poznaniu z 22.10.2010 r., sygn. akt I SA/Po 486/10).

Więcej praktycznych informacji na ten temat przesłania PIT-11 e-mailem znajdziesz na www.PIT11.pl

Wypełniaj PIT-11, 8C, 40 i PIT-4R- uruchom e-pity on-line teraz.

Wypełniaj PITy w e-pity Po prostu

  • 3 e-Deklaracje dla płatników PIT za darmo !
  • Automatyczny import danych z programów
  • Wygodny Kreator lub aktywne deklaracje
  • Zbiorcza wysyłka poprzez bramkę UBD
  • Automatyczna weryfikacja i odbiór UPO
  • e-podpis - obsługa podpisu elektronicznego
  • Ponad 7.000.000 pobrań programu


Opinie użytkowników

Jestem bardzo zadowolona. Dotychczas korzystałam z PIT 28. Nareszcie nie muszę się denerwować przy wypełnianiu. Wszystko przyjazne użytkownikowi. Pozdrawiam.

autor: Elżbieta

data: 2015-01-12

Super program, bardzo prosty i wygodny, dziękuję za możliwość skorzystania i pozdrawiam serdecznie.

autor: Basia

data: 2015-01-06

Jest to znakomita aplikacja, bardzo profesjonalnie skonfigurowana. Moje GRATULACJE i powodzenia w uzyskiwaniu 1% podatku. Ściągnąłem wersję freeware i jest świetna. Prosta, szybka instalacja pod 32 i 64 bitowymi systemami. Bardzo przejrzysty interfejs użytkownika. Doskonała obsługa drukarek wirtualnych i rzeczywistych. Nie udało się dotychczas znaleźć niczego złego. Jeszcze raz gratuluję.

autor: sfru

data: 2014-12-29

Bardzo dziękuje, program był mi bardzo pomocny , życzę dalszego rozwoju :).

autor: Mariolap

data: 2014-10-19

Bardzo jestem zadowolona z programu. Przyjazny i czytelny z dokoładną precyzją przestawione przepisy podatkowe. Problemy jakie miałam, czy wątpliwości natychmiast zostały można powiedzieć od ręki załatwione. Pomoc działa wyśmienicie. Pozdrawiam Wszystkich , którzy opracowali ten program . Godny polecenia - natychmiastowe potwierdzenie wysłanych deklaracji. Na pewno skorzystam z Waszej oferty w przyszłym roku.

autor: WK

data: 2014-05-04

Wspaniały, prosty i zrozumiały program. Bardzo dziękuję.

autor: Monika

data: 2014-04-30

Doskonały program, wypełnienie druku rozliczenia rocznego bajecznie łatwe. Brawa i podziękowania dla Autorów!

autor: darpil

data: 2014-04-30

Życzę sukcesu. Sam program jest bardzo dobry, ale dodatkowo urzekła mnie Państwa postawa w komentarzach, które czytałem bodajże na stronie dobreprogramy.pl. Kultura i życzliwość, szybkie, merytoryczne odpowiedzi na temat programu, który dodatkowo oferuje taką funkcjonalność za darmo, to niecodzienne zjawisko. Dlatego jeśli w moim przypadku zajdzie potrzeba zakupu, to będzie to Państwa produkt i pewnie będę polecał go znajomym.

autor: Michał

data: 2014-04-29

Program bardzo przyjazny. Wypełnia się formularze z dużą pewnością dzięki objaśnieniom w chmurkach.

autor: eljot

data: 2014-04-29