Dla firm - PITy Płatnik

Jesteś pracodawcą? Zatrudniałeś choćby jednego pracownika w 2014 roku?
Do 2 lutego 2015 r. masz obowiązek złożyć deklarację PIT-4R, rozliczającą pobrane i zapłacone zaliczki PIT. Natomiast w terminie do 2 marca 2015 r. (a niekiedy do 2 lutego 2015 r.) musisz przesłać do urzędów skarbowych i każdego pracownika informację o dochodach PIT-11PIT-8C lub PIT-40. Więcej informacji znajdziesz w poradnikach: PIT-11PIT-4R. Polecamy broszurę do deklaracji PIT-11 opis pól druku oraz bazę odpowiedzi (FAQ) na pytania o formularz PIT-11.

Uwaga: nowe obowiązki Płatników PIT od 2015 r. - projekt zmian.

W programie e-pity 3 deklaracje z sekcji dla firm rozliczysz za darmo!

Jeżeli wykorzystasz już pięć darmowych PITów, możesz dokupić pakiet 10, 20 lub 50 deklaracji od 1 zł/pit. 
Wybierz pakiet dopasowany do Twoich potrzeb - cennik >.

Dostępna jest także Wersja bez limitu dedykowana dla firm zatrudniających ponad 50 pracowników oraz dla biur rachunkowych, kancelarii oraz doradców podatkowych, którzy usługowo wypełniają PITy roczne. Wersja nie posiada żadnych ograniczeń ilości wypełnianych PIT-ów, ani wskazania OPP przy odliczaniu 1%.

Kupując pakiet lub Wersję bez limitu możesz wypełniać i wysyłać e-deklaracje wszystkich obecnie obowiązujących e-pitów: PIT-4R, PIT-8AR, PIT-8C, PIT-11, PIT-14, PIT-16, 16A i 16Z, PIT-23, PIT-40, PIT-R. 
Wszystkie PIT-y roczne z sekcji dla osób fizycznych z załącznikami są za darmo i bez żadnych opłat.  

Zobacz krótki film jak sprawnie możesz wystawić i wysłać PIT-11.

Do programu e-pity automatycznie wczytasz dane osobowe z programu Płatnik ZUS, e-deklaracje, CDN Optima i Druki IPS lub poprzez prosty plik XML zaimportujesz dane ze swojego systemu kadrowo-płacowego. Wśród naszych Klientów są firmy, które przygotowują rozliczenie PIT-11 dla ponad 5000 pracowników.
Bezpiecznie i łatwo wyślesz deklaracje do systemu e-deklaracje.gov.pl oraz zapiszesz wszystkie deklaracje w wybranym katalogu jako PDF z możliwością podpisu elektronicznego. W programie e-pity śledzisz kolejne etapy komunikacji z serwerami Ministerstwa Finansów aż do automatycznego odbioru UPO. W przypadku dużej liczby deklaracji możliwe jest wysyłanie paczek formularzy.
Możesz również wysłać za pomocą poczty e-mail deklaracje i dane do wypełnienia PIT-ów Rocznych w postaci zaszyfrowanej do pracowników. Każdy z Twoich pracowników po wczytaniu tak przekazanych danych może jedynie dopisać ulgi podatkowe, z jakich korzysta i w 5 minut ma gotowy swój PIT-37!

Czy wysyłanie PIT-11 e-mail jest zgodne z przepisami?

Podatnicy mają wątpliwości, czy PIT-11 dla pracownika lub zleceniobiorcy może zostać doręczony mu mailem, czy też dozwolona jest wyłącznie forma standardowa doręczeń?
Odpowiedź na postawione pytanie zawiera się w odróżnianiu doręczeń na rzecz podmiotów prawa publicznego od doręczeń pomiędzy obywatelami, nawet jeśli doręczenie dotyczy informacji podatkowej. Szczególne formy dotyczą bowiem wyłącznie podmiotu prawa publicznego. Przepisy takie mówią o przekazywaniu informacji PIT-11 za pomocą środków komunikacji elektronicznej, ich podpisywania, poświadczenia ich odbioru przez Organ podatkowy, a nie przez pracownika (Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, 7.07.2011 r., sygn. akt IBPBII/1/415-388/11/MK).
Stąd w przepisach prawa nie można doszukać się przeszkód w uznaniu, że przekazanie deklaracji podatnikowi przez płatnika może nastąpić za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w sytuacji gdy wiadomość jest przesyłana w formie wiadomości elektronicznej z podpisem elektronicznym na adres podatnika (pracownika podanym w tym celu), pod warunkiem że zachowano wzór deklaracji (WSA w Poznaniu z 22.10.2010 r., sygn. akt I SA/Po 486/10).

Więcej praktycznych informacji na ten temat przesłania PIT-11 e-mailem znajdziesz na www.PIT-11.pl

Wypełniaj PIT-11, 8C, 40 i PIT-4R- uruchom e-pity on-line teraz.

Wypełniaj PITy w e-pity Po prostu

  • Automatyczny import danych z programów
  • Wygodny Kreator lub aktywne deklaracje
  • Wysyłka wielu deklaracji jednocześnie
  • Automatyczna weryfikacja i odbiór UPO
  • e-podpis - obsługa podpisu elektronicznego
  • Ponad 7.000.000 pobrań programu


Opinie użytkowników

Bardzo dziękuje, program był mi bardzo pomocny , życzę dalszego rozwoju :).

autor: Mariolap

data: 2014-10-19

Bardzo jestem zadowolona z programu. Przyjazny i czytelny z dokoładną precyzją przestawione przepisy podatkowe. Problemy jakie miałam, czy wątpliwości natychmiast zostały można powiedzieć od ręki załatwione. Pomoc działa wyśmienicie. Pozdrawiam Wszystkich , którzy opracowali ten program . Godny polecenia - natychmiastowe potwierdzenie wysłanych deklaracji. Na pewno skorzystam z Waszej oferty w przyszłym roku.

autor: WK

data: 2014-05-04

Wspaniały, prosty i zrozumiały program. Bardzo dziękuję.

autor: Monika

data: 2014-04-30

Doskonały program, wypełnienie druku rozliczenia rocznego bajecznie łatwe. Brawa i podziękowania dla Autorów!

autor: darpil

data: 2014-04-30

Życzę sukcesu. Sam program jest bardzo dobry, ale dodatkowo urzekła mnie Państwa postawa w komentarzach, które czytałem bodajże na stronie dobreprogramy.pl. Kultura i życzliwość, szybkie, merytoryczne odpowiedzi na temat programu, który dodatkowo oferuje taką funkcjonalność za darmo, to niecodzienne zjawisko. Dlatego jeśli w moim przypadku zajdzie potrzeba zakupu, to będzie to Państwa produkt i pewnie będę polecał go znajomym.

autor: Michał

data: 2014-04-29

Program bardzo przyjazny. Wypełnia się formularze z dużą pewnością dzięki objaśnieniom w chmurkach.

autor: eljot

data: 2014-04-29

Dziękuję, świetna robota, działa bardzo dobrze na Linuksie, mam nadzieję że w przyszłym roku również będę mógł na Was "liczyć" :)

autor: Damian

data: 2014-04-28

Rewelacyjny program! Korzystam już drugi rok z rzędu i dzięki niemu po raz drugi udało mi się wypełnić deklarację roczną samodzielnie, a do tego błyskawicznie szybko, choć nie znam się na tym kompletnie i wcześniej przez wiele lat musiałam korzystać z usług biur księgowych w tym zakresie. Dziękuję!

autor: Katarzyna

data: 2014-04-28

Bardzo przejrzysty program. Z pewnością skorzystam z tego programu w przyszłym roku.

autor: Agnieszka

data: 2014-04-28